chemtrails

Mocní vypouští chemikálie z letadel, myslí si třetina Američanů

Kondenzační stopy nad Londýnem
Zdroj: Profimedia
Téma:

Motory letadel za sebou zanechávají často kondenzační stopu, kterou vídáme na obloze. Podle konspirační teorie jde ale o takzvané "chemtrails". To mají být podobné stopy, které mají obsahovat zdraví nebezpečné chemikálie. S touto teorií souhlasí více než třetina Američanů.

Když letadlo vystoupá do určité výšky, obvykle je to mezi 8 a 12 kilometry, zanechává za sebou kondenzační stopy (anglicky contrails).

 

Ty se tvoří kvůli několika faktorům, patří mezi ně rozdílná teplota mezi atmosférou a motorem a také vzdušná vlhkost a kondenzace vody.

 

Kondenzační stopy se na obloze objevují prakticky od počátku letectví. Podle jedné z konspiračních teorií je to ale něco jiného, mělo by jít o takzvané chemtrails, tedy chemikálie, které tajné vládní agentury, armáda nebo velké společnosti šíří do okolí, důvodů je několik.

 

Anketa

Souhlasíte s teorií o chemtrails?

Hlasovalo 1138 lidí.

 

Může jít o snahu kontrolovat počasí, může jít o snahu poškodit zdraví obyvatel, aby si kupovali více léků, někteří věří, že to vláda dělá, aby dokázala kontrolovat myšlenky. Někteří dokonce věří, že je to snaha vyhubit lidstvo.

 

 

Podle studie zveřejněné na portálu Nature v tuto teorii zcela věří 10 % Američanů a něco mezi 20 a 30 % si myslí, že je na tom něco pravdy. A zájem o tuto teorii podle studie v posledních letech výrazně narostl zejména díky sociálním sítím. Co si o těchto teoriích myslíte vy? Hlasujte v článku.
 

klma TN.cz