Červený koberec

Móda z Oscarů: Komik v šatech i obří žvýkačka! Komu to slušelo?

Předávání Oscarů
Zdroj: Profimedia
Téma:

Předávání Oscarů je kromě filmařského umění také o módních kreacích. I letos některé róby ohromily, zatímco jiné u kritiků propadly. Podívejte se, komu to letos slušelo a kdo naopak sklidil výsměch.

O bezkonkurenčně největší šok pro módní kritiky se postaral herec Billy Porter, českým divákům známý například ze seriálu American Horror Story. Na sebe si vzal obří róbu ve stylu pánského obleku. Úhledné sako doplněné o motýlek přechází v obří sukni. Co se tedy týče pompéznosti šatů, Porter dost možná předčil všechny dámské účastnice ceremoniálu.

 

Platinová blondýnka Lady Gaga zazářila v elegantním účesu, černé róbě doplněné společenskými rukavicemi a obřím diamantem na krku. Diváky ceremoniálu uchvátila vystoupením s hercem Bradley Cooperem, se kterým zazpívali píseň Shallow z oceněného filmu Zrodila se hvězda.

 

Nejlepší herečka v hlavní roli Olivia Colmanová si zvolila decentní tmavě zelené šaty, které doplnila dlouhým šálem. Poměr mezi originalitou a elegancí vybalancovala herečka Emma Stoneová. Blyštivé šaty s hadím vzorem jí nesmírně slušely. Emma Stone si zahrála po boku Olivie Colmanové v oceněném snímku Favoritka, v minulých letech excelovala například v muzikálu La La Land.

 

GALERIE: Móda z předávání Oscarů

1
/
15
Zdroj: Profimedia
Lady Gaga uspěla s písní z filmu Zrodila se hvězda

 

Jednu z těch extravagantnějších rób oblékla zpěvačka Kacey Musgraves. Její načechraný tyl cukrově růžové barvy budí rozporuplné reakce. A růžovou barvu zvolila také třiasedmdesátiletá herečka Helen Mirrenová. Herečka získala Oscara v roce 2007 za hlavní roli ve filmu Královna, kde ztvárnila britskou panovnici Alžbětu II.

 

Uznávaná umělkyně Glenn Closeová se na předávání Oscarů se předvedla v zářivé zlaté róbě. Komička a herečka Melissa McCarthyová zvolila elegantní kombinaci černé a bílé, která hereččině postavě velmi slušela.

 

 

Co se týče mužské části oscarového osazenstva, kromě Billyho Portera svým modelem vyčníval režisér oceněného snímku BlacKkKlansman Spike Lee. Svůj společenský oděv sladil do fialové, k obleku přidal i čepici a brýle ve stejné barvě. A na nohou mu zářily zlaté tenisky.

mj TN.cz