Smutná zpráva

Moderátorka Banášová v ohrožení! Lékaři jí diagnostikovali rakovinu

Adela a Viktor Vinczeovi
Zdroj: Profimedia
Adela a Viktor Vinczeovi
Téma:

Slovenská moderátorka Adela Vinczeová, dříve Banášová, si vyslechla děsivou diagnózu. Lékaři jí zjistili rakovinu děložního čípku, naštěstí se nemoc podařilo zachytit v počátku. Informoval o tom její manžel Viktor Vincze.

Moderátor Viktor Vincze se rozhodl odvyprávět příběh své ženy, aby dal najevo, jak důležitá je prevence, především pak pravidelné lékařské prohlídky. "Díky Adelčinu dlouhodobému poctivému přístupu jí v ružinovské nemocnici nedávno zjistili nabíhajíci rakovinu děložního čípku," napsal na instagram.

 

Vzápětí šokované fanoušky uklidnil, oblíbená moderátorka je už dnes v pořádku. Ke sdílení její diagnózy moderátora nejspíše přesvědčil zážitek jeho manželky z nemocnice. "Na oddělení potkala paní, která na to, podle vlastních slov, roky úplně kašlala a rakovina jí už napadla i jiné části těla," uvedl Vincze.

 

Preventivní prohlídka by přitom podle lékařů nemoc nejspíš odhalila a následně by bylo možné ženu vyléčit. "Jako v případě Adelky," vysvětlil moderátor a dodal, že nesouhlasí s námitkami, aby tak citlivé věci zůstávaly v rodině a neprobíraly se na veřejnosti.

 

 

"Promiňte, kvůli tomu, že jsme si vytvořili tabu z debat o mužských a ženských rozkrocích se tu páry bojí i své nejbližší rodině povědět, že nemohou otěhotnět pro malý počet partnerových spermií. A stovky žen u nás každý rok umírají úplně zbytečně," doplnil Vincze.

 

Zobrazit pspvek na Instagramu

83 percent mjho instagramovho publika tvoria eny a mnoho z vs mi pe, e by ste chceli by ako moja manelka. Dobre teda, teraz mte monos. Objednajte sa ku svojmu gynekolgovi! Vaka Adelkinmu dlhodobmu poctivmu prstupu jej v ruinovskej nemocnici nedvno vyrieili nabiehajcu rakovinu krka maternice. Bezbolestne, za pr mint. Na oddelen ale stretla pani, ktor na to, poda vlastnch slov, roky plne kaala a rakovina jej u napadla aj in asti tela...preventvka by pritom rozvjajcu sa chorobu vemi pravdepodobne odhalila a a 94 percent prpadov nsledne vylieila. Ako v prpade Adelky. Mono budete namieta, e by takto veci mali zosta doma. Prepte, vaka tomu, e sme si vytvorili tabu z debt o muskch a enskch rozkrokoch sa tu pry boja aj svojej najbliej rodine poveda, e nevedia otehotnie pre mal poet partnerovch spermi. A stovky ien tu u ns kad rok zomieraj plne zbytone. . Kedy ste boli naposledy na nejakej preventvke? Otzka plat aj pre chlapov #prevencia foto: @danielinuholpohladu

Pspvek sdlen Viktor Vincze (@viktorvincze),

 

Pár už dříve otevřel další tabuizované téma - mužskou neplodnost. Vincze chtěl tehdy uchránit svou partnerku před neustálými dotazy na to, zda už konečně otěhotněla. Přiznal, že se jim nedaří počít a problém je u něj. Více čtěte v tomto článku na TN.cz.

 

Připomeňte si, jak Viktor požádal Adelu o ruku v přímém přenosu:

epa TN.cz