Stát rozdá 330 milionů

Moderní tramvaje i cyklostezky! Co se chystá ve vašem kraji?

Cyklostezka v Písku
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Nové chodníky, cyklostezky, nízkopodlažní trolejbusy, tramvaje či modernizované střední školy. Na to vše se mohou těšit lidé na Brněnsku, Olomouci a Plzeňsku. Ministerstvo pro místní rozvoj jim na to přispěje 330 milionů korun.

Ministerstvo v minulých týdnech schválilo první projekty v rámci Integrovaného regionálního operačního programu, které jsou zaměřeny na modernizaci základních a středních škol, vozových parků, na bezpečnost dopravy a také rozvoj cyklostezek.

 

"Projekty míří na širokou oblast témat. Kromě těch zmíněných na dopravní obslužnost jsou předkládány například projekty na předškolní vzdělávání, obnovu kulturního dědictví nebo na infrastrukturu sociálních služeb," říká ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. 

 

JESTLI SE BUDE STAVĚT I U VÁS, SE PODÍVEJTE ZDE:

KOMPLETNÍ SEZNAM PROJEKTŮ

 

 

Například v Mohelnici tak mohou očekávat nové chodníky, cyklostezky pak v okolí Kuřimi či Slavkova u Brna. V nízkopodlažních trolejbusech se projedou lidé v Brně a v modernizovaných tramvajích se svezou v Olomouci.

 

Do vybavení škol investují třeba ve Velkém Újezdě na Olomoucku nebo ve Všerubech na Plzeňsku. Nové školní dílny se pak dočkají žáci v základní škole v Rokycanech.

Související témata:
mom TN.cz