dopravní tepna

Havlíček: Na D1 zbývá zmodernizovat čtyři úseky, skončíme příští rok na podzim

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 20:22
28.11. 2020 8:39
Téma:

V sobotu dopoledne se uskutečnil tiskový brífink k ukončení letošní fáze modernizace D1 na odpočívce u čerpací stanice na 145. kilometru ve směru na Brno. Akce se účastnili předseda vlády, ministr dopravy i šéf Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Podle nich se letos zvládlo vše, co bylo v plánu.

I přes obtížnou situaci s koronavirem i letos silničáři pokračovali v modernizaci jedné z nejvytíženějších dopravních tepen České republiky.

 

Průběh oprav okomentují v sobotu dopoledne premiér Andrej Babiš (ANO), ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO) a ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

  

Podle premiéra Babiše probíhá modernizace podle plánu. "V této chvíli máme rozestavěno 127. kilometrů dálnic, příští rok k tomu přibude dalších 120. kilometrů dálnic. Pan ředitel Mátl je pod velkým tlakem, aby zkracoval ty termíny, což se mu taky daří," uvedl Babiš.

 

 

Havlíček poděkoval silničářům za usilovnou práci, podle něj tolik oprav historicky na D1 nebylo. Podle něj se podařilo vše, co bylo naplánováno. Zbývají čtyři úseky, modernizace by měla skončit do podzimu příštího roku.

TN.cz