Příští prezident?

"Mohl bys to zkusit," navrhl Zeman Klausovi další kandidaturu

Václav Klaus, Miloš Zeman
Zdroj: TN.cz
Téma:

Na dnešní oslavě 77. narozenin exprezidenta Václava Klause vystoupil se svým projevem i Miloš Zeman. V gratulaci nezapomněl zmínit jejich dřívější neshody, nicméně navrhl, aby se po něm Václav Klaus znovu ucházel o post prezidenta. Klausovi by v té době bylo 80 let.

Anketa

Měl by Václav Klaus starší znovu kandidovat na prezidenta ČR?

Hlasovalo 7071 lidí.
Bývalý prezident předčasně oslavil zítřejší narozeniny ve svém Institutu Václava Klause na Hanspaulce, kde vystoupila i současná hlava státu. Miloš Zeman si neodpustil narážku na společné oponenty ani na současné problémy Evropské unie, jejíž je však, dle vlastních slov, zastáncem. Nejzajímavější částí gratulace byla však bezesporu slova o možné prezidentské kandidatuře Václava Klause.

 

"Šimon Peres, kterého jsem v Izraeli potkal, když mu bylo devadesát let, byl úspěšný prezident. Jak se na tebe dívám, devadesát ti ještě není, ale mohl bys to zkusit. Já mám před sebou už jen čtyři a půl roku a podle Ústavy už kandidovat znova nemůžu," řekl Klausovi Zeman a obdivoval jeho vitalitu. "Obdivuji, že jezdíš na jednu mezinárodní konferenci za druhou. Že tě to ještě baví, člověče. Ale budiž, je to tvůj problém," doplnil Zeman.

 

 

Pokud by se Václav Klaus skutečně rozhodl pro kandidaturu po Miloši Zemanovi, bylo by mu v době inaugurace 80 let, na konci prezidentského období pak 85. Někteří jazykové však tvrdí, že by mohla být pravděpodobná i kandidatura jeho syna, Václava Klause mladšího.

nor