nemocnice nepochybila

Monika potratila ve sprše v nemocnici. Plod jí zůstal v ruce!

Téma:

Monika se těšila na narození dítěte, místo toho ale potratila přímo v nemocniční sprše. Z neštěstí viní nemocnici, sestra k ní totiž ani nezavolala doktora, podle Úřadu pro dohled nad zdravotní péčí ale nemocnice nepochybila. O případu informuje televize Markíza.

Monika čekala třetí dítě, v 16. týdnu těhotenství ale přestalo plodu bít srdce. Hospitalizovali ji na gynekologii v Levicích, kde se pokusili vyvolat potrat. Když Monika začala cítit bolesti a tušila, že je porod na spadnutí, řekla to sestře. Ta ale odmítla zavolat lékaře a místo toho ji poslala do sprchy.

 

"Šla jsem se vysprchovat, vyvalila se krev a ten mrtvý plod mi zůstal v rukou. Držela jsem ho, dívala jsem se na něj a začala jsem křičet na sestru," popsala Monika události, které se staly začátkem ledna. Primář gynekologicko-porodnického oddělení Gabriel Mančík tehdy řekl, že zdravotní péče byla vzhledem k danému stavu a diagnóze poskytnuta správně, adekvátně a komplexně.

 

Úřad pro dohled nad zdravotní péčí dal za pravdu nemocnici, prý nezjistil nedostatky při poskytování zdravotní péče. Dodal však, že chování samotné sestry posoudit nedokáže, protože dohled je prováděn pouze na základě dostupné zdravotní dokumentace.

 

 

Stížnost Moniky posuzovala i Slovenská komora sester a porodních asistentek, sestra ale členkou komory není. Stížnost tak putovala k vedení nemocnice. "Po obdržení podnětu jsme pracovnici předvolali na pohovor. V případě, že zjistíme, že porušila morální kodex zdravotnického personálu, budeme postupovat v souladu se zákoníkem práce," uvedl zástupce ředitele nemocnice Rudolf Hlavács.

 

Monika má stále před očima, co se ve sprše stalo. Obviněná sestra se k případu na kameru vyjadřovat nechtěla, je však přesvědčená o své nevině.


ČTĚTE TAKÉ:

Smrt dítěte, ztráta nejtěžší. Jak žít dál po obrovské tragédii?
VAŠE PŘÍBĚHY: Potrat mi vzal chuť žít

mom TN.cz