Cyklospeciál

Monínec nabízí krásný bikepark i jezero. A to jen hodinku od Prahy!

Téma:

Letní cyklospeciál zakončíme českým Moníncem. Ten se svými službami snaží zaujmout celou rodinu, takže nestaví jen na bikeparku jako samotném, ale doplňuje ho atrakcemi pro děti jako je tubing, lanové centrum nebo trampolíny a výhodou je v letních nedaleký Pilský rybník, kterému jsme v horkém odpoledni ani my neodolali!

Monínec jako jedno z mála středisek neleží na našich hornatých hranicích, ale na pomezí středočeského a jihočeského kraje a z Prahy jste tu zhruba za hodinu a čtvrt. Monínecký bikepark nepředstavuje žádný nejetelný "hardcore", ale spíše tu jde o hravé tratě s různými odbočkami.

 

Ty jsou tu dohromady dvě, ale jsou různě propletené a jeden úsek tu můžete projet třemi různými stopami. Takovou větší lávku můžete tedy skočit, přejet, objet nebo dokonce i podjet. Tratě jsou z části přírodní, tedy jde o lesní kořenovité a sem tam kamenité úseky, a z části jde o vysypané klopené zatáčky. Monínecký bikepark tak můžete zařadit do svých cyklovýletů, nechat se na úvod vyvézt lanovkou, sjet dolů nejjednodušší lajnu a pokračovat v cestě dál.

 

V okolí Monínce je několik míst, které stojí za to na kole navštívit. Ideálně popadněte na pokladně nebo na hotelu Monínec mapičku s osmi značenými cyklotrasami. Můžete tak dojet na místo s menhiry nebo okouknout bizony. Na většinu cyklotras vám může pomoct právě lanovka moníneckého areálu. V okolí se nemusíte bát žádného nekonečného krpálu, krajina je tu příjemně zvlněná, takže ideální na pohodový výlet klidně i pro děti.

 

GALERIE: Monínec

1
/
16
Zdroj: Snow.cz/TN.cz
Monínec - 1

 

A pokud děti výlet ujedou, můžete je za odměnu vzít do Soportcentra Monínec u dolního parkoviště. Můžou si tu zkusit tubing (1 jízda = 30 Kč), akrobatickou trampolínu (10 min = 50 Kč), nebo lanové centrum, jehož atrakce jsou určené i těm menším. Malý dětský okruh vyjde na 70 Kč a po celou dobu děti provází instruktor, takže rodiče mají volno.

 

Naopak klidně celá rodina se může v horkých letních dnech vydat na koupání k Pilskému rybníku, který je asi 2 minuty chůze od moníneckého areálu. Ten jsme sami rozhodně nemohli vynechat! Potěšila nás tu písková pláž a také písek na dně rybníku, takže žádné ostré kameny. Občerstvení a "toi-toika" jsou tu také příjemným bonusem.

 

 

Pobyt na Monínci může být vhodný i pro golfové nadšence. Asi 4 km autem od Monínce najdete golfové hřiště Čertovo Břemeno, kde máte k dispozici osmnácti jamkové hřiště a tréninkovou část. Součástí areálu je pěkná restaurace s venkovním posezením.

 

Pokud si chcete dát oběd přímo na Monínci, nabízí se buď samoobslužná restaurace M2 u nástupní stanice na lanovku, nebo restaurace hotelu Monínec, kde si můžete dát oběd na terase s výhledem. Samozřejmě se tu můžete ale i ubytovat a výhodou bude pro vás bezprostřední blízkost areálu a také hotelový wellness. Za standardní pokoj zaplatíte v období prázdnin 670 Kč na osobu a v ceně je snídaně.
 

Související témata:
Andrea Drengubáková TN.cz