neuvěřitelný jedinec

Monstrum v zavlažovacím kanálu, aligátor měřil přes čtyři metry!

Ohromný aligátor nalezený v americké Georgii
Zdroj: Profimedia, Georgia Department of Natural Resources/MEGA
Téma:

Svět nedávno obletěla fotografie ohromného aligátora, zvíře bylo natolik monstrózní, že snímek mnozí považovali za zfalšovaný. Nález více než čtyřmetrového plaza nakonec potvrdil americký Úřadu pro přírodní zdroje státu Georgia, jehož zaměstnanec na fotografii pózuje.

Ohromné monstrum bylo nalezeno v zavlažovacím kanálu u jezera Blackshear v americké Georgii. Aligátor měřil čtyři metry a šest centimetrů, experti odhadli váhu zvířete na neuvěřitelných 317 kilogramů.

 

Na snímku se zvířetem pózuje biolog Brent Howze, který je zaměstnancem Úřadu pro přírodní zdroje státu Georgia. Biolog odhadl, že zvíře bylo uvízlé v kanálu přibližně týden, což je podle úřadu velmi neobvyklé.

 

"Jakmile zvíře dostali na pevnou zem, všimli si množství ran, některé vypadaly jako staré střelné rány. Zvíře muselo být kvůli velmi špatnému stavu utraceno," uvedl mluvčí úřadu.

 

 

Velikost zvířete všechny překvapila, aby mohl aligátor takto narůst, musí se podle Howze vyhýbat lidem. Ačkoliv je zvíře monstrózní, nejedná se o rekordní nález. Největší nalezený aligátor severoamerický podle vědeckovýzkumní agentury USGS měřil neuvěřitelných 5 metrů a 84 centimetrů.
 

klma TN.cz