Záhadný tvor

Moře vyplavilo neznámé monstrum! Nikdo neví, co je zač

Téma:

Na pobřeží indonéského ostrova vyplavilo moře záhadné monstrum. Patnáctimetrové zvíře je ve značném stádiu rozkladu a vědci si tak lámou hlavu, o jaký druh se vlastně jedná.

Neprostupné mořské hlubiny skrývají mnohá tajemství. Čas od času se ale na písčitých březích některá z nich objeví. Moře vyplaví záhadné tvory, kteří vědcům zamotají hlavu.

 

Jedno z nich teď objevil na odlehlé pláži obyvatel ostrova Seram v Indonésii. Přes 15 metrů dlouhé stvoření si muž nejdříve spletl s rybářskou lodí.

 

Kolem obří nafouklé zapáchající zdechliny se brzy začaly shromažďovat zástupy zvědavců. Nikdo z nich, ale nebyl schopen stvoření identifikovat. Rady si nevědí ani renomovaní odborníci. Jedni tvrdí, že se jedná o obří chobotnici, jiní vidí v tlejících zbytcích velrybu.

 

GALERIE: Záhadný tvor, kterého vyplavilo moře v Indonésii

1
/
4
Zdroj: facebook, Abhy Hafik
Monstrum, které vyplavilo moře u Indonésie - 1

 

Záhadní tvorové nemusí mít vždycky obří rozměry a nemusejí ani pocházet z moře. Původ tvora vyvrženého na pláž v městečku Montauk na Long Islandu, zhruba 200 kilometrů od New Yorku v roce 2008 nebyl dosud spolehlivě objasněn. Většina odborníků ale tvrdí, že jde o mývala.

 

Proslulou se stala i bájná čupakabra žijící údajně v některých částech severní a jižní Ameriky. Poprvé bylo zvíře spatřeno v Portoriku v roce 1995. Má mít lysou kůži a chodit po zadních končetinách. Biologové a přírodovědci jsou ale toho názoru, že čupakabra je pouhou moderní legendou.

 

 

Ve výčtu tajemných tvorů nesmí být opomenuta Lochnesská příšera. Která snad nikdy nepřestane probouzet zájem záhadologů. I ta byla údajně několikrát vyfotografována. Většinou se ale jednalo o podvrh.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

OTŘESNÝ ZÁŽITEK: Žena našla ve své posteli děsivé monstrum! Co jí žilo celá léta na střeše?

Moře vyplavilo další strašidelné stvoření! Má dvě huby

vbo, Jana Gerleová TN.cz