OSADILI MOST

Most už sedí. Protipovodňová ochrana má být hotová příští rok

Petr Bača
Petr Bača
Aktualizováno 13:02
22.1. 2021 11:54
Téma:

Stavba protipovodňových opatření v Olomouci se dostává do další fáze. Mostní konstrukce, kterou lidé překřtili na rejnoka, byla po více než měsíci osazena na své místo.

Stavbaři finálně osadili v centru Olomouce na druhém břehu řeky Moravy zhruba 300tunovou mostní konstrukci. A to po bezmála čtyřiceti dnech od zahájení prací. Na mostě se teď bude dělat bednění a armování nosné konstrukce.

 

"Probíhají přípravy na betonování, které bychom rádi dělali v únoru, pokud bude dobré počasí. V dubnu se přesune koridor pro pěší na tu již, řekněme dokončenou nebo dokončovanou část mostu," řekl Petr Chmelař, mluvčí Povodí Moravy.

 

 

Jen pár dnů před osazením mostu řádili na staveništi zloději. Ukradli stavební materiál za více než sto tisíc korun. Policie po pachatelích pátrá, krádež by neměla ovlivnit dokončení prací na mostě. Protipovodňová ochrana má být hotová v květnu 2022.

 

Teprve pak se obnoví provoz na rušné Masarykově třídě. Ta je hlavní spojnicí vlakového nádraží a historického centra Olomouce. Protipovodňové úpravy okolí toku Moravy probíhají už od roku 2006. Až bude vše hotovo, mělo by koryto řeky při povodních pojmout bezmála čtyřsetletou vodu.

 

Podívejte se na reportáž TV NOVA z počátků stavby protipovodňového systému v Olomouci: 

 

zv