Vyšetřovací verze

Motiv dvojnásobné vraždy u Ústí? Chatař prý tvrdil, že zdědí miliony!

Policejní zásah v zahrádkářské osadě Český Újezd na Ústecku
Zdroj: AKTU.cz
Případ dvojnásobné vraždy a sebevraždy otřásl Českem na začátku roku
Téma:

Případ dvojnásobné vraždy v zahrádkářské kolonii na Ústecku šokoval na začátku roku Česko. Pachatel měl zabít manžele, kteří v chatce žili se svými dětmi, poté se zastřelil. Policie dopadla jeho komplice, podle nějž měly být v chatě miliony. A mohly o nich mluvit samy oběti.

V chatě na Ústecku našli kriminalisté na začátku ledna dvě těla, před ní leželo další. Podle vyšetřovatelů pachatel, později identifikovaný jako Miroslav Benák, zavraždil manžele, kteří v domku žili, a znásilnil jejich dceru. Poté spáchal sebevraždu.

 

Policie po několika dnech dopadla také Benákova komplice Jaroslava Topinku, který vypověděl, že v chatce mělo být osm milionů korun. Jak mohl předseda zahrádkářské kolonie přijít k takovým penězům, nebylo dlouho jasné.

 

Vyšetřovatelé pracují i s verzí, že měl chatař dědit a věřitelům sliboval, že jim splatí všechny dluhy. Informoval o tom deník MF Dnes. Komu dlužil a kolik, zatím policisté nezjistili. Od jednoho z věřitelů ale zřejmě Benák dostal tip.

 

 

Podle informací deníku byl muž opravdu v probíhajícím dědickém řízení. Nešlo ale o miliony, spíše majetek za statisíce. Finanční motiv má být zanesen i v usnesení o trestném stíhání druhého pachatele Topinky.

 

Když v chatě nenašel miliony, recidivista Benák pravděpodobně zpanikařil a muže se ženou zavraždil. Vše měly vidět jejich děti ve věku 9, 16 a 21 let. Jednu či obě dcery údajně Benák znásilnil, poté vyběhl ven a zastřelil se. Pro pomoc pak doběhl syn.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa TN.cz