Pod vlivem drog

Zdrogovaný motorkář měl při kontrole přejet policistku! Teď jde k soudu

Zdeněk Čík
Zdeněk Čík
Aktualizováno 20:48
24.9. 2019 20:33
Téma:

Státní zástupce podal obžalobu na motorkáře, který podle vyšetřovatelů loni v říjnu při silniční kontrole na Šumpersku najel na policistku a zranil ji. Muži, který jel v obci více než devadesátikilometrovou rychlostí, navíc bez řidičského průkazu a pod vlivem drog, hrozí nyní až šestileté vězení.

Silniční hlídku na okraji Mohelnice upozornili kolegové na motorkáře, který rychlost v obci překročil o více než 40 kilometrů. Policistka se ho pokyny snažila zastavit, on se ale řítil přímo na ni.

 

"Řidič zpomalil a vypadal, že zastaví. Pak se prudce zničehonic rozjel. Policistka se ještě snažila uskočit, bohužel se jí to nepovedlo a řidič ji čelně srazil," popsal situaci vedoucí šumperské policie Libor Giesel. 

 

Matka dvou malých dětí byla na nemocenské několik týdnů, nyní je zpět ve službě. A policie bezmála po roce ukončila vyšetřování případu. Podle mluvčí policie Jiřiny Vybíhalové byl spisový materiál společně s návrhem na podání obžaloby předán okresnímu státnímu zástupci.

 

 

Muž se bude zpovídat rovnou ze tří trestných činů a přestupků. I za to, že za řídítka usedl pod vlivem drog a bez řidičského průkazu. Neregistrovanou motorku si navíc podle policie podomácku poskládal a dal na ni státní poznávací značku, kterou kdysi našel. Za to mu hrozí až šestileté vězení.

pan TN.cz