Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Dva mrtví

Nehody motorkářů: Jeden přeletěl svodidla, další narazil do kamionu

Dvě tragické nehody motorkářů se staly v pondělí odpoledne. Nejprve na silnici č. 50 z Brna do Uherského Hradiště motorkář havaroval v zatáčkách u obce Staré Hutě. Záchranářům se jej už nepodařilo oživit. Druhý řidič zemřel na Plzeňsku po nárazu do kamionu.

Kvůli tragické nehodě je uzavřena silnice II. třídy č. 183 z Rokycan na Štáhlavy. Motorkář vpodvečer narazil do kamionu. Jeho stroj i kamion pohltily plameny. Nehodu řidič motorky nepřežil.

 

Na místě zasahují všechny složky Integrovaného záchranného systému a provoz má být na silnici omezen přibližně do 22. hodin.

 

Motorkář havaroval zhruba v 16:45 nedaleko autobusové zastávky na hlavní silnici č. 50 u Starých Hutí na Uherskohradišťsku. Tragickou nehodu potvrdil i krajský policejní mluvčí Petr Jaroš.

 

"V pondělí odpoledne došlo nedaleko obce Staré Hutě k vážné havárii motocyklu. Jeho řidič utrpěl poranění, kterým nakonec podlehl. Bližší okolnosti této tragické nehody a především její příčina jsou předmětem šetření uherskohradišťských policistů," uvedl Jaroš.

 

 

Podle stránek Ředitelství silnic a dálnic Dopravniinfo.cz přelétl motorkář svodidla a skončil v lese. Na místě byla silnice částečně uzavřena. " Provoz byl sveden do jednoho pruhu a řízen kyvadlově," dodal mluvčí policistů.

 

Podle něj je zemřelý motorkář čtvrtou letošní obětí dopravních nehod na Uherskohradišťsku. V Buchlovských kopcích u Starých Hutí zemřel motorkář i v květnu.

vbo TN.cz