hromadná nehoda

Motorkář se chtěl zařadit, zavadil ale o auto. Letěl pro něj vrtulník

Vrtulník letecké záchranky startuje
Zdroj: ZZS Moravskoslezského kraje
Ilustrační foto
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 20:42
8.11. 2020 20:21
Téma:

U velmi vážné nehody na Frýdecko-Místecku zasahovaly jednotky Integrovaného záchranného systému v neděli odpoledne. Při hromadné nehodě se velmi vážně zranil muž, který jel na motorce. Do nemocnice ho musel transportovat vrtulník. Další účastníci nehody naštěstí vyvázli bez zranění.

Nehoda se stala v neděli odpoledne na silnici číslo I/56 mezi Ostravicí a Frýdkem-Místkem. Z dostupných informací vyplývá, že motocyklista, který přejížděl do pravého pruhu, zavadil o auto, které jelo před ním, a upadl. Další dvě auta, která se snažila na situaci zareagovat, se pak srazila.

 

"Při nehodě byl zraněn motocyklista. Byl předán do péče zdravotníků a letecky transportován do nemocnice. Případné požití alkoholu u řidičů vozidel policisté vyloučili provedením dechových zkoušek, jejich výsledky byly negativní. U motocyklisty bude uvedené vzhledem ke zranění zjištěno dodatečně," popsala mluvčí policie Soňa Štětínská.

 

Třiapadesátiletý motorkář zůstal po nehodě při vědomí, byl ale vážně zraněn. "Utrpěl těžké poranění hrudníku. Záchranáři zajistili žilní vstup, zahájili podávání léků a podali kyslík. Pacient byl uložen do vakuové matrace a připraven k transportu do zdravotnického zařízení. Vrtulník LZS následně muže přepravil na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

 

Ve směru od Ostravice se nedalo kvůli vyšetřování a odstraňování následků nehody projet, řidiči tedy museli projíždět kyvadlově. Během dne se vytvořila dlouhá kolona, která sahala až ke sjezdu na Čeladnou.

 

 

"Děkujeme řidičům, že respektovali pokyny policistů, kteří činili vše pro minimalizaci dopravních komplikací. Provoz je již plně obnoven," doplnila Štětínská.

TN.cz