příprava vraždy

Motorkář sháněl prudký jed na vraždu kamaráda. Falešný koupil od policistů

Jed
Zdroj: TN.cz
Téma:

Chladnokrevně vraždit hodlal podle policistů 33letý muž ze Středočeského kraje. Kamaráda z motorkářského klubu chtěl prý připravit o život prudkým jedem. Při zinscenované předávce ho zadržela zásahovka. K přípravě vraždy se přiznal, zamýšlená oběť ho měla přivést k závislosti na drogách.

První informaci z kriminálního prostředí o podezřelém muži ze středních Čech získali detektivové NCOZ na začátku letošního února. Na černém trhu se měl pokoušet získat prudký jed. Chemickou látku si chtěl podle policie obstarat kvůli přípravě vraždy.

 

„Měl v úmyslu usmrtit jedem osobu ze svého okolí, z prostředí motocyklového klubu, kterého byl členem,“ uvedl mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej.

 

Detektivové okamžitě rozjeli akci vedoucí k jeho rychlému dopadení. Muž si šel jed vyzvednout, místo něj však dostal neškodné látky. Na místě totiž už čekal Útvar rychlého nasazení (URNA), jenž ho okamžitě zadržel. V březnu si vyslechl obvinění z přípravy vraždy.

 

„Ke svým úmyslům se obviněný muž doznal a k důvodům svého jednání uvedl, že ho měla dotčená osoba přivést k závislosti na omamných a psychotropních látkách,“ vysvětlil Ibehej.

Obviněný muž je momentálně ve vazbě a čeká na soud. V případě pravomocného rozsudku si za mřížemi může pobýt 12 až 20 let.
 

Související témata:
drz TN.cz