bizarní honička

Motorkář v Praze ujížděl, neujel. Pak nemotorně utíkal, neutekl

Téma:

Motorkář v Praze se pokusil ujet hlídce motocyklové dopravní policie. Nejprve ujížděl ulicemi, pak se pokusil utéct. Jeho útěk byl ale spíš úsměvný. S velkou motocyklovou helmou na hlavě běžel dost neohrabaně a fyzicky lépe vybavený policista ho za chvíli dostihl a zalehl.

Policista z oddělení řízení dopravy si všiml motocyklu Kawasaki, který odbočoval do Vinohradské ulice v Praze 2. „Rozhodl se ho zastavi a řidiče zkontrolovat. Využil zvukové i světelné zařízení na služebním motocyklu. Svůj úmysl zdůraznil i pohybem ruky a přesně ukázal motorkáři, kde má zastavit,“ popsal mluvčí policie Jan Rybanský.

 

Když policista zastavil, motorkář pár metrů za ním náhle změnil směr vpravo a začal ujíždět Balbínovou ulicí. Za rohem se pokusil nenápadně svůj stroj zaparkovat a odejít jako by nic. To už měl ovšem v patách policistu na motocyklu.

 

 

Když si toho všiml, dal se na nemotorný útěk. Za pár metrů měl ale policistu na svých zádech a válel se po zemi. „Důvod mužova počínání byl záhy odhalen. Měl totiž vysloven zákaz řízení do konce května letošního roku. Za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání mu tak v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ doplnil policista.

 

Související témata:
TN.cz