Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Smrtelná nehoda

Černá sobota na jihu Čech: Zemřel motorkář (37) i chodkyně (27)!

Sobota byla na jihočeských silnicích velmi tragická. Policisté evidují v kraji 15 nehod, při nichž dva lidé zemřeli a dalších šest se lehce zranilo.

Tragicky skončila v sobotu odpoledne nehoda na železničním přejezdu v obci Kloužovice na Táborsku.Muž na terénní motorce tu totiž vjel přímo pod přijíždějící vlak. Střet s mnohatunovým kolosem se mu stal osudným.

 

Motorku vlak smetl krátce před půl šestou odpoledne. "Dle prvotního šetření řidič (37) krosového motocyklu zřejmě nerespektoval výstražná zařízení a vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy tudy projížděl osobní vlak. Následkem střetu utrpěl smrtelná zranění," popsal policejní mluvčí Miroslav Doubek.

 

 

Ve vlaku v době srážky cestovalo asi čtyřicet lidí, nikomu z nich se naštěstí nic nestalo. V cestě museli nicméně pokračovat náhradním autobusem. Strojvedoucí alkohol nenadýchal. Provoz na trati se obnovil asi po třech hodinách.

 

 

Okolnosti nehody nyní vyšetřují táborští kriminalisté. "Rodině zesnulého muže jsme poskytli krizovou intervenci," doplnil Doubek s tím, že mrtvý motorkář je letos už 41. obětí dopravních nehod v Jihočeském kraji.

 

Dvaačtyřicátou obětí se stala krátce po 22. hodině v Písku teprve sedmadvacetiletá chodkyně, kterou smetla Škoda Yeti jedoucího ve směru z Prahy na České Budějovice.

 

Auto ženu srazilo, když přecházela od hypermarketu Lidl k vlakovému nádraží. "Testy na přítomnost alkoholu či jiné návykové látky u řidiče (23) proběhly s negativními výsledky," informoval Doubek.

pez TN.cz