Preventivní akce policie

Motorkáři dostanou od policie reflexní kšandy! Aby ubylo nehod

Téma:

Tragických nehod motorkářů stále přibývá a podle odborníků je to i tím, že nejsou na silnici pořádně vidět. A právě na to se teď zaměřila policie ve své dvouměsíční akci, která probíhá po celé republice. V jejím rámci se například rozdávají motocyklistům i reflexní kšandy.

"Za uplynulé období osmi měsíců jsme zaznamenali celkem 64 usmrcených motorkářů, což je nárůst o čtrnáct usmrcených," upozorňuje ředitel služby dopravní policie Tomáš Lerch.

 

Na silnicích je řidiči aut často přehlédnou. Na to se zaměřila celorepubliková dvouměsíční policejní akce, při které policisté motorkářům rozdávají reflexní kšandy.

 

Právě reflexními prvky i vhodným oblečením na motorku mohou řidiči předejít ošklivým zraněním při pádu. Jízda bez helmy nebo kombinézy tak nepřipadá v úvahu. Někteří motorkáři se navíc o svůj stroj řádně nestarají.

 

 

Až téměř šedesát procent nehod motocyklů zaviní sami jejich řidiči - a to příliš rychlou jízdou nebo nezvládnutím stroje.

 

Smutným příkladem toho, jak moc jsou motorkáři na svých strojích ohrožení, jsou i nedávné případy tragických dopravních nehod.

 

 

Na Táborsku přišel o život třicetiletý muž, který vjel s motorkou přímo pod vlak. Dva životy si vyžádala středeční nehoda na Ústecku, při které motorkář vjel do lidí na autobusové zastávce a následně ho ještě přejel automobil.

Jan Mareš/ nor TN.cz