Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.7. 2018 18:37
Černá neděle

Motorkáři, jezděte opatrně! Na jihu Moravy zemřeli další dva lidé

Smrt motorkáře
Zdroj: TV Nova

Třetí prázdninová neděle přinesla bohužel hned dvě úmrtí motorkářů na českých silnicích. Jeden se srazil s dodávkou, druhý narazil do stromu. Ani jednomu už nebylo pomoci, osudné jim byly pravotočivé zatáčky. Při jedné z nehod se těžce zranila také 31letá žena.

"Krátce před polednem došlo v průjezdu pravotočivou zatáčkou na silnici v obci Rešice na Znojemsku ke střetu dodávky Ford a motocyklu KTM. Jedenačtyřicetiletý řidič motocyklu srážku nepřežil, jeho o osm let mladší spolujezdkyně byla s těžkými zraněními převezena letecky do nemocnice," uvedl v prohlášení jihočeské policie její mluvčí Bohumil Malášek.

 

Řidič dodávky, do které motorkář narazil, byl naštěstí v pořádku. Test na alkohol i drogy u něj byly negativní.

 

Druhá nehoda se stala pravděpodobně dnes ráno mezi obcemi Křenovice a Vážany. Při ranní procházce našla žena mrtvého muže a opodál i jeho motocykl ležící na zemi.

 

"Přivolaní záchranáři, kteří na místo havárie dorazili vrtulníkem, mohli jen potvrdit smrt jedenatřicetiletého motorkáře. Ten pravděpodobně brzy ráno vyrazil bez přilby a ochranných pomůcek projet nedávno koupený neregistrovaný motocykl. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou nezvládl řízení a narazil do stromu," doplnil k druhé události Malášek.

 

 

Za tento víkend tak podle informací TN.cz vyhasly životy už tří motorkářů. V sobotu večer jednoho smetl vlak. Muž nedbal výstražného světla a vlak mu stroj zcela zdemoloval.

nor TN.cz
Reklama