Aktualizovaný seznam

Nejsou vaše? Tisíce nemovitostí stále hledají vlastníka! SEZNAMY

Téma:

Tisíce Čechů jsou majiteli domů, pozemků nebo třeba lesů, ale nemají o tom ani potuchy. Jde o nemovitosti, u kterých není jasné, kdo je jejich majitel. Pokud se o ně nikdo nepřihlásí, propadnou za pět let státu.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových stále hledá vlastníky statisíců pozemků a staveb. Nejvíce takových nemovitostí je podle úřadu v Jihomoravském a Zlínském kraji, dále ve středních Čechách a na Olomoucku. Když se vlastníka nepodaří najít, propadne majetek ze zákona v roce 2023 státu.

 

Úředníkům se už podařilo najít majitele u více než 23 tisíc nemovitostí, kde nebyl znám vlastník. "Ke konci září jsme dokázali vyřešit téměř pětkrát více nemovitostí, než ke konci roku 2014," řekla ředitelka úřadu Kateřina Arajmu.

 

 

Podívejte se na soupis, protože i vy můžete mít majetek, o kterém nevíte. Třeba jako sedmdesátiletá paní ze středních Čech. Ta až po telefonátu z Úřadu pro zastupování státu zjistila, že je majitelka pozemku o rozloze 0,6 hektaru. Ten jí totiž darovali jako pětileté její rodiče.

 

 

"Touto činností se čistí katastr nemovitostí od nesprávně zapsaných údajů, což je výhodné i pro stát. Krom toho tyto nemovitosti často brzdí rozvoj obcí při výstavbě infrastruktury," komentovala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

 

Podívejte se do souborů níže, jaké nemovistosti hledají majitele ve vašem kraji. Po jeho otevření hledejte své jméno pomocí klávesové zkratky Ctrl+F.

 

Praha

Středočeský kraj 

Jihočeský kraj

Plzeňský kraj

Karlovarský kraj

Ústecký kraj

Liberecký kraj

Královéhradecký kraj

Pardubický kraj

Vysočina

Jihomoravský kraj

Olomoucký kraj

Moravskoslezský kraj

Zlínský kraj

1
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
pan TN.cz