Uvolňování opatření

Strážníci v Pardubicích: Nařízení jsou plná výjimek, ztrácí význam je vymáhat

Městská policie kontroluje nařízení o nošení roušek - Ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 7. 4. 2020
Téma:

S postupným uvolňováním pravidel a vládních nařízení může docházet v dodržování bezpečnostních opatření k omylům. Někde strážníci pokutují nenošení roušek, to se ale s úterním dnem také v některých případech zvolňuje. Pardubičtí strážníci proto zvolili jiný přístup. Vymáhání nařízení podle nich ztrácí smysl, městská policie proto prosí občany, aby byli maximálně odpovědní.

V úterý byla opět uvolněna některá opatření, nově se například může sportovat venku, člověk u toho ani v některých případech nemusí mít roušku, lidé by je ale stále měli nosit například v místech, kde se mohou setkat s ostatními.

 

Policisté a strážníci mohou porušování bezpečnostních opatření, která stále platí, pokutovat, v některých případech ale může docházet k nedorozuměním.

 

Strážníci v Moravskoslezském kraji rozdávali během víkendu pokuty. Například muž z Vítkova na Opavsku musí zaplatit 10 tisíc korun, protože si odmítal nasadit roušku.

 

 

Městská policie ale s novým uvolněním pravidel zvolila jiný přístup. "Roušky, procházky, výjimky a koronavirus. Vzhledem k tomu, že nařízení vlády jsou tak plná výjimek, že jejich vymáhání dnešním dnem ztrácí význam, prosíme vás jako Městská policie Pardubice o jedno: Buďte maximálně odpovědní. Je to hlavně na vás. Děkujeme," informovali pardubičtí strážníci na twitteru.

TN.cz