Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 13. 6. 2018
zpověď promluvil o tragédii

Mrazivá slova svědka o smrti Sabinky v autě: "Byla celá modrá!"

Smrt v Trstené
Zdroj: TV Markíza
Matka nechala dítě v luxusním autě, venku bylo přes 30 stupňů Celsia!

Smrt dvouleté holčičky v obci Trstená, kterou matka nechala asi čtyři hodiny v rozpáleném autě, otřásla nejen rodinnými příslušníky, ale i vrátným z tamní nemocnice. Právě ten totiž Sabinku jako první začal oživovat, nyní o celé tragédii promluvil.

Slovenskem otřásá smrt dvouleté Sabinky, která zemřela poté, co ji matka nechala v rozpáleném autě. Dívenka zůstala ve voze před nemocnicí uvězněná asi čtyři hodiny, její maminka mezitím odešla na gynekologické vyšetření - měla by totiž být v pátém měsíci těhotenství.

 

Dívku chodila sice pravidelně kontrolovat, když se žena vrátila k autu naposledy, dvouletá holčička už ale byla na pokraji smrti. Vyděšená žena dítě popadla a zalarmovala vrátného nemocnice. Právě ten se jako první děvčátko v bezvědomí pokusil oživit, informuje pluska.sk.

 

V tu dobu měla Sabinka podle svědků hlavičku svěšenou dolů a už nedýchala. "Přiběhla s dítětem v náručí a křičela, abychom jí pomohli. Že prý její dítě nedýchá. Pohled na ni byl zdrcující. Děvčátko bylo celé modré," vyprávěl deníku zděšený Miroslav.

 

 

O život holčičky bojovali i záchranáři, bohužel bezvýsledně. Sabinka už byla mrtvá. Když dítěti změřili teplotu, zjistili, že je rozehřátá na 40,6 stupně Celsia. "Dělali jsme vše pro to, abychom dítě zachránili, bylo to marné," sdělil ředitel nemocnice Marian Tholt.

 

Děvčátko bylo zavřené v luxusním autě. Matka ho ale odstavila na místě, kde nemělo co dělat, a zřejmě proto si ho nikdo ani nevšiml. Vůz měl navíc zatmavená skla. "Případ na místě převzal vyšetřovatel, který začal trestní stíhání ve věci přečinu usmrcení. Okolonosti této tragédie jsou stále předmětem vyšetřování," sdělila mluvčí policie Jana Balogová.

lud TN.cz
Reklama