Měl ji zabít manžel

Mrazivá věta na parte zavražděné z Rychnova! S otcem už nepočítají

Novinář zabil svou manželku
Zdroj: Facebook / TN.cz
Téma:

Rodina ženy, kterou ve čtvrtek zastřelil v Rychnově nad Kněžnou vlastní manžel, zveřejnila smuteční parte. Děti mezi pozůstalé vůbec nezařadily svého otce, naopak expresivně popsaly matčino tragické úmrtí.

"Zemřela tragicky zastřelením rukou svého manžela dne 11. července 2019," stojí v parte, které zveřejnil portál Blesk.cz. Děti se tak s otcem Miloslavem, který měl 47letou Helenu zastřelit pistolí v rychnovské restauraci, vypořádaly po svém.

 

49letý Miloslav chybí také ve výčtu pozůstalých na smutečním oznámení. Za rodinu jsou podepsány jen jejich tři děti, Helenin bratr se svými potomky a její rodiče. Parte je vyvěšeno také v podniku, kde k tragédii došlo. Tam také vzniklo improvizované pietní místo.

 

Rozhodnutí rodiny se nemůže nikdo, kdo četl vyjádření dcery, divit. Ta na facebooku uvedla, že její otec byl psychopat a manipulátor, který se ale na veřejnosti snažil působit, jak svou rodinu miluje. Manželku i děti měl ale dlouhodobě psychicky týrat.

 

"Nejenže nám sprostě nadával a byl na nás hrubý, schovával klíče od auta, takže když se v zimě dědečkovi přitížilo, musela za ním přijet maminka ve sněhu na kole, obtěžoval i mnoho dalších osob nám blízkým," napsala dívka na sociální síti s tím, že situace se vyhrotila v posledních čtyřech letech.

 

 

Vraždu manželky podle dcery Miloslav dlouhou dobu plánoval. "Celá tato chladnokrevná vražda byla předem naplánovaná a nejednalo se o žádný zkrat při hádce. Připravil nás o toho nejdůležitějšího člověka na celém světě a my nemáme ponětí, co si teď bez maminky počneme," uzavřela dcera.

 

Neštěstí se stalo ve čtvrtek večer v Rychnově nad Kněžnou. Muž měl manželku zastřelit poté, co mu oznámila, že se s ním chce rozvést. Údajně ji střelil do hlavy nelegálně drženou zbraní. Poté počkal na policisty. V sobotu ho soud poslal do vazby.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o případu:

epa TN.cz