Rybařina

Mrazivé dny české rybáře neodradili. Na Lipno vyrazili chytat na dírkách

Vladimír Hoť
Vladimír Hoť
13.2. 2021 22:54
Téma:

Lov dravých ryb je sice přes zimu zakázaný, ale i tak jsou místa, kde se to smí. Díky mrazům v posledních dnech mohou rybáři vyrazit chytat takzvaně na dírkách. Takových míst je ale po celém Česku jen kolem třiceti. Třeba v Horní Plané u Lipna.

Základem je vysekat nebo vyvrtat díru do ledu. Pak už jen nahodit návnadu. Každý rybář volí jinou taktiku. "Já chytám na gumu. Zkouším různé, momentálně mi berou na tuhle, tak zkouším tuhle," řekl rybář Jan.

 

"Chytáme tady pstruha duhového a ve větší míře sivena amerického," dodal rybář Richard Turek.

 

 

A daří se, rybáři během sobotního dopoledne vytáhli desítky úlovků. Chytat pstruhy na dírkách vyrazila i malá Justýnka. "Já tam dám tu rybičku, nakloním se, dám tu páčku nahoru, zatřepu s tím. A když se tam bude něco mrskat, tak už tam mam rybu," svěřila se Justýnka.

 

 

V 11 hodin dopoledne rtuť teploměru ukazovala nějakých 8 stupňů pod nulou, ani taková zima ale rybáře neodradila. Chytání na dírkách je v Česku povolené jen na třech desítkách míst. "Je tradiční pro severské země. V Čechách to podléhá povolení," vysvětlil Turek.

 

Silné mrazy mají pokračovat i v příštím týdnu, a tak se na rybníku u Horní Plané chystají na další rybaření na dírkách i příští víkend.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
jh TN.cz