Odhalení policistů

Mrtvá telata a všude výkaly! Takto trpěla zvířata v kamionu. VIDEO

Jan Pánik
Jan Pánik
Publikováno 26. 7. 2019
Téma:

Za naprosto otřesných podmínek převážel dopravce hovězí dobytek. Kamion směřující z Litvy do Slovinska zastavili polští policisté na dálnici A1. Po otevření na ně čekal děsivý pohled. Uvnitř dokonce narazili na tři mrtvá telata.

Zvířata byla přepravována v kamionu, který patřil polskému dopravci. Zásilka mířila z Litvy do Slovinska, odkud měla být přepravena lodí do jednoho z přístavů ve Středozemním moři. Celá cesta tak měla trvat 29 hodin, informoval web Polsat News.

 

Jízda kamionu však skončila na polské dálnici A1 ve městě Knurów. Policistům se totiž nelíbily podmínky, ve kterých zvířata cestují. Při bližší kontrole však zůstali naprosto zdešeni.

 

V kamionu nebylo vyřešeno chlazení a krávy ležely mezi výkaly. Během prohlídky pak policisté narazili na mrtvá telata. Jedna z krav měla dokonce uvězněnou nohu mezi podlahou a boční stěnou kamionu. Podle policistů tak nebylo vozidlo pro přepravu zvířat správně upraveno. 

 

 

Na místo byl proto povolán veterinář, který nařídil,  že zvířata musí z kamionu okamžitě ven. Během další kontroly se ukázalo, že řidič také porušil povinné přestávky. "Řdiči vyjel o dvě až tři hodiny dříve než tvrdil," popsali podle webu policisté.

 

Řidič byl nakonec potrestán za porušení povinností při přepravě zvířat, s dopravcem bylo zahájeno správní řízení. Tomu nyní hrozí finanční postih.

TN.cz