záhadný případ

Mrtvého muže nikdo nepostrádá. Policie pátrá po jeho identitě

Téma:

Orlickoústecká policie pátrá po identitě zhruba 40letého muže, jehož kosterní ostatky se našly poblíž České Třebové. Zemřít měl asi před pěti lety a kriminalistickému ústavu se díky objevené lebce podařilo sestavit jeho přibližnou podobu. Zajímavé je, že ho nikdo nepostrádá.

Záhadný příběh rozepsal muž, který šel zkontrolovat chatu, zda mu ji nenavštívili zloději. Pak vyrazil na houby, ale jediné co našel, byla lidská lebka. Byl podzim roku 2017.

 

Místu se říká Kojovec. Policie tady udělala pátrací akci a v blízkosti lebky našla další kosti. Každopádně kostra nebyla kompletní. Ukazuje se, že člověk zemřel před pěti lety. "Jeho DNA profil se neshoduje s žádnou pohřešovanou osobou," sdělila Lenka Vilímková, policejní mluvčí z Ústí nad Orlicí.

 

 

A tak kriminálka rozhodla, že by se mu ráda podívala do obličeje. Záhy zazvonil telefon v kriminalistickém ústavu v Praze. Jeho antropolog musí znát hodně z anatomie a taky plastické chirurgie. Musí mít představivost a výtvarné nadání, aby vznikl portrét, podle kterého by se dala osoba poznat.

 

Podle policie by se mělo jednat o přibližně čtyřicetiletého muže, vysokého 177 - 189 centimetrů. Malba podle lebky může trvat týdny. A ve výsledku se musí počítat i s nejrůznějšími doplňky jako jsou brýle nebo pokrývka hlavy. Výstupem je několik maleb. Na nich je muž s vousy i bez nich.

 

 

 

Kriminalisty zaráží, že mladého muže nikdo nepostrádá. Beze jména ovšem zůstává i žena, jejíž tělo se našlo před dvěma lety v Labi v Pardubicích. Pohřbená je na státní náklady na místním hřbitově.

Petr Brzek/mj TN.cz