galerie mrtvá mláďata

'Mufloní máma' se bojí o dětské pacienty! Pes zabiják útočil víckrát

Zadávené muflonče z krčské nemocnice
Zdroj: facebook
Téma:

Pes, který v areálu pražské Thomayerovy nemocnice o víkendu zardousil sedm muflončat, ohrožuje nejen mláďata, ale i dětské pacienty. Myslí si to tamní sestřička známá jako 'mufloní máma', podle které pes zabíjel na etapy - a to nejméně dvakrát.

Poté, co volně pobíhající pes o víkendu uštval a zardousil sedm muflončat v areálu pražské Thomayerovy nemocnice, je mufloní stádo vystresované. Podle sestřičky z infekčního oddělení Zdeňky Kuklové, pro které jsou mufloni srdeční záležitostí, zvířata nyní vyděsí sebemenší zvuk. Okamžitě mizí v kunratickém lese, nic je nezadrží.

 

"Byli tady na svahu, jedna zahvízdala, okamžitě s těmi mladými lítali jako zblázněný, vystrašený hrozně, lítali a utíkali pryč... Jestli reagují už i na ty psy, které venčí za plotem, protože je tam vidět, nebo jestli tam byl i pes, který mu byl podobný, nevím...," popsala TN.cz zdrcená sestřička, které nikdo neřekne jinak než "mufloní máma".

 

GALERIE: Mufloni z Thomayerovy nemocnice

1
/
6
Zdroj: TN.cz
Mufloni z Thomayerovy nemocnice - 1

 

Právě stres přitom může zvířatům vážně uškodit. Jak upozornila Petra Fišerová z Lesů hlavního města Prahy, dlouhodobé psychické problémy mohou vést i ke smrti zvířat. "Pravidelné stresování by je mohlo poškozovat," upozornila s tím, že je důležité, aby pejskaři - obzvlášť v tomto období - nepouštěli mazlíčky volně v přírodě, kde by mohli zardousit bezbranná zvířata. Podobných případů napadení jsou v České republice prý desítky.

 

 

Podle 'mufloní mámy' i samotný pes zabiják útočil v areálu nemocnice na etapy - nejméně dvakrát. "V sobotu zabil jednoho muflona, v neděli snad další tři," řekla. O tom, že jich bylo ve skutečnosti celkem sedm, slyšela prý pouze z doslechu. Od ženy, která psa při útoku přistihla, ještě ví, že připomínal vlčáka. "Je mi to strašně líto," posteskla si sestřička.

 

Teď se starostlivá žena bojí o život dětských pacientů, kteří muflony zbožňují. "Když si troufá jen na ta jehňátka (pes -  pozn.red.), tak si myslím, že ta mláďata (všechna, co jsou u země) tak to prostě bere, že je to jeho," upozornila Zdeňka Kuklová s tím, že je nezbytné, aby ho odchytová služba co nejdříve chytila.

 

Mufloní stádo čítalo celkem asi 20 mláďat a na děti prý zvířata mají velmi příznivý vliv. "Některé kvůli muflonům chodí i zpátky na injekce, že jim to nevadí. Muflony prostě chtějí," uzavřela sestřička.

lud TN.cz