Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Frenštát pod Radhoštěm

Můstky, kde skákal i Raška, město zachránilo! Koupilo je od státu

Zdroj: TV Nova

Slavný areál skokanských můstků ve Frenštátě pod Radhoštěm na Novojičínsku bude dál fungovat. Tělovýchovná jednota využila svého předkupního práva a koupí pozemky pod můstky, které prodává stát. Peníze jí poskytne město a kraj.

Raška, Sakala, Janda nebo Mazoch. Skokani na lyžích, kteří ovládali světové tabulky a na můstcích ve Frenštátě trénovali nebo začínali. Areál by teď měl projít rekonstrukcí a fanoušci skoků na lyžích by se měli dočkat i mezinárodních závodů.

 

Stát pozemky pod můstky nabídl v dražbě. Dvou aukcí se nikdo nezúčastnil, ani město Frenštát. To vyčkávalo, až se sníží cena, a snažilo se vyjednávat. Jenže ve třetí dražbě se nečekaně objevila firma Tourist Invest a za pozemky nabídla částku dva a půl milionu korun. Aukci vyhrála.

 

Nejenom obyvatelé města, ale i sportovci se obávali, že nový vlastník by mohl můstky zrušit nebo si diktovat vysoký nájem. Přetahovaná o zhruba hektar a půl pozemků ale skončila. Tělovýchovná jednota totiž využila svého předkupního práva a částku dorovnala. Smlouvy schválili zastupitelé.

 

 

"Trošku napětí tam bylo, ale velice mě překvapili zastupitelé, kteří se k tomu postavili pozitivně. A myslím si, že spousta lidí si uvědomilo, co ty můstky znamenají," uvedl předseda místního oddílu skoků na lyžích Roman Klíma.

 

Půlku uhradí kraj a druhou město. Skákat se na můstcích, které byly svého času nejmodernější na světě, bude dál. A ve Frenštátě prý už také vychovávají další mladé skokanské talenty.

Lucie Cochlarová/epa TN.cz