Lipník nad Bečvou

Muž a žena měli brutálně zmlátit děti v Lipníku, policie je chce obžalovat

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Aktualizováno 10.9. 2019 12:52
Téma:

Dvojice dospělých, která začátkem letošního dubna brutálním způsobem napadla několik dětí v Lipníku nad Bečvou, skončí nejspíš u soudu. Policisté muže a ženu navrhují obžalovat hned ze tří trestných činů.

Několik romských dětí napadla dvojice dospělých v zámeckém parku v Lipníku nad Bečvou 7. dubna. Ještě téhož dne večer lékaři v nemocnici ošetřili tři napadené - čtrnáctiletého chlapce s otřesem mozku a pohmožděnými zády, dvanáctiletou dívku s pohmožděnou páteří a přeraženým nosem a další dívku - tentokrát s poraněným hrudníkem.

 

Policisté napadení nejdříve prověřovali jako přestupek proti občanskému soužití, po pár dnech si ale případ převzali kriminalisté.

 

A právě podle jejich informací se dvojice dospělých dopustila hned tří trestných činů - ublížení na zdraví, výtržnictví a hanobení národa a rasy.

 

 

 

Incidentu údajně předcházel jen pár dnů starý konflikt mezi útočníkovou dcerou a jinými dětmi. Kompletní spis v těchto dnech skončil na přerovském okresním státní zastupitelství. Pokud se vše dostane k soudu, může dvojice dospělých útočníků skončit až na pět let za mřížemi.

vbo TN.cz