Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vyhrocená hádka

Muž bez rukou pobodal nůžkami svého otce! Od soudu šel volný

Nůžky
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Para atlet Rory O'Connor z velšského Cardiffu ve Velké Británii, který se narodil bez rukou, bodl svého otce do břicha nůžkami. Ty se naučil držet mezi prsty na noze. Od soudu odešel volný.

Třiadvacetiletý Rory O'Connor se narodil bez rukou a s dalšími zdravotními obtížemi. I přes postižení se z něj stal atlet, který se sportovně věnuje fotbalu a na mezinárodní úrovni reprezentuje Wales v plavání.


Rory se se svým otcem Kevinem pohádal ohledně nošení zbraně. Upravené nůžky měl při sobě od té doby, kdy mu někdo vyhrožoval na procházce. Při hádce začal otec do svého syna strkat trubkou od vysavače. S upravenými nůžkami, které držel v pravé noze, se Rory po otci ohnal a bodl jej do břicha.


Zranění si vyžádalo operaci a pobyt v nemocnici. Případ se dostal před cardiffský soud. “Mou největší starostí je synovo dobro a bezpečí. Nikdy ho nepřestanu podporovat a pomáhat mu,“ zastal se otec syna v soudní síni podle portálu Daily Mail.

 


Podle obhajoby mladý muž svého činu hluboce litoval, ze zranění otce byl prý úplně “zničený“. Duševní rozpoložení, ve kterém se při hádce nacházel, také mohly způsobit deprese, které se u něj v dospívání projevily jako reakce na těžké postižení.

 


“Bylo velkým štěstím, že zranění nebylo závažnější a neohrozilo otcův život. S takovým rizikem ale musí lidé, kteří se ozbrojí, počítat,“ promluvil soudce Phillip Harris-Jenkins k Rorymu. Když pak soud vzal v potaz všechny okolnosti, Roryho odsoudil pouze ke 12 měsícům veřejných prací a rehabilitačnímu kurzu.

rod TN.cz