Kradl na benzínce

To se vyplatí... Muž chtěl odjet bez zaplacení. Naboural, co se dalo

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 16:00
8.11. 2019 15:30
Téma:

K nesmyslnému až komickému manévru se uchýlil třiatřicetiletý muž, který se na Brněnsku rozhodl od benzínky ujet bez placení. Škoda, kterou přitom sám sobě nadělal, dalece přesahovala cenu benzínu, který se rozhodl ukrást.

Řidič se vydal natankovat na benzínku poblíž Podolí a za cíl si dal ujet bez zaplacení. Zastavil u stojanu a natankoval benzín v hodnotě zhruba 600 korun. Měl tu smůlu, že obsluze čerpací stanice se od začátku zdál podezřelý a prozřetelně mu zablokovala výjezd závorou. Chlapík nelenil a rozhodl se závoru objet.

 

Zmatkující "benzínový lupič" se nejprve pokusil objet závoru po trávníku, ale najetí na jeden z kamenů, které byly na trávě rozmístěné, ho vyplašilo natolik, že začal couvat. Ani napodruhé se mu nepodařilo uniknout kolem závory, aniž by při tom najel na balvan. Nakonec rezignoval a zvolil odjezd skrze spuštěnou závoru.

 

Útěk přes překážku byl sice úspěšný, pachatel ovšem ani na chvíli nepomyslel na to, že celou jeho krasojízdu snímá bezpečnostní kamera. Policistům navíc jeho totožnost potvrdila autopůjčovna, ze které byl vůz, který řídil. Muž má k tomu všemu již záznam z minulosti.

 

"Bilance několikaminutové akce je tristní. Muž získal za šest stovek benzín a na závoře a vypůjčeném automobilu způsobil škodu za nejméně deset tisíc korun," poznamenává k řidičovu výkonu mluvčí místní policie Bohumil Malášek. Nešikovný útěkář je nyní stíhaný pro krádež a poškození cizí věci.
 

TN.cz