boj o život kuriózní nehoda

Muž chtěl políbit rybu. Skočila mu ale do krku, až přestal dýchat!

Muže malém udusila ryba
Zdroj: Profimedia/ Twitter
Sam Quilliam a jeho zachránce Matt Harrison.
Téma:

Angličan Sam Quilliam (28) málem přišel o život velmi kuriózním způsobem. Když chtěl vášnivý rybář políbit svůj úlovek, ryba mu vyklouzla, skočila do úst a málem ho udusila. Muž dostal zástavu srdce, měl velké štěstí, že se ho záchranářům podařilo oživit.

Angličan se ocitl na pokraji smrti poté, co mu ryba s příznačným názvem jazyk obecný (solea solea) skočila do úst, nyní děkuje Bohu, že je v pořádku. Na případ upozornil britský The Telegraph.

 

Ryba z řádu platýsů měří asi 14 centimetrů a v krku mu skončila poté, co se ji muž rozradostněný ze svého úlovku pokusil symbolicky políbit. Sam přestal dýchat, zmodral a nakonec se mu zastavilo srdce. "Panikařil, najednou se rozběhl a pak spadl na zem," popsal hrozivou scénu svědek.

 

Záchranářům trvalo pouhé dvě minuty, než se na místo dostali. Ani tak ale nebylo jisté, jestli se jim mladého muže podaří oživit. "Bylo jasné, že se ryba musí ihned odstranit. Převoz do nemocnice by pacient nepřežil," řekl záchranář Matt Harrison.

 

 

Boj o Samuelův život nebyl vůbec jednoduchý. Na vytažení ryby z krku použili lékaři kleště, úspěšní byli ale až na šestý pokus. Ryba byla příliš kluzká a hrozilo, že sklouzne ještě níž do hrdla.

 

 

Quilliam má obrovské štěstí, že přežil. Nedýchal dlouhé tři minuty, díky rychlé pomoci ale nebude mít žádné vážnější zdravotní následky.

 

 

"Vůbec vás nenapadne, že se něco podobného může stát. Lidé tyto věci dělají dennodenně, neočekáváte, že se to může stát i vám," prohlásil s odstupem času Sam. Nyní děkuje svým zachráncům. "Cítím se opravdu šťastný, že tu jsem. Cítím se mnohem lépe, je to jako vyhrát v loterii. Já a má rodina jsem opravdu vděční," dodal.

lud TN.cz