strach o příbuzné

Neznámý muž mi chtěl ukrást dítě, oznámila žena. Policie vše prověřuje

Vyděšené dítě
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 14:00
9.10. 2019 13:31
Téma:

Obrovský strach zažila maminka z Banskobystrického kraje na Slovensku. V úterý k ní měl přijít neznámý muž a chtěl jí vyrvat dítě z náručí. Případ už prověřuje policie. Žena však incident nenahlásila, ale napsala o něm pouze na sociální síť. Policie momentálně hledá svědky, kteří by s vyšetřováním pomohli.

O své dítě měla v úterý bojovat maminka ze Slovenska. "Prověřujeme oznámení ženy, která uvedla, že včera krátce po poledni k ní měl přistoupit neznámý muž a pokusit se jí vzít dítě, které měla v náručí," napsala Policie SR – Banskobystrický kraj na svém facebooku.

 

Žena o celém incidentu informovala v příspěvku zveřejněném na sociálních sítích. Lidé si ho všimli a ihned vše oznámili na policii. Ta se od té doby případem zabývá. "Do této chvíle však nemůžeme potvrdit, zda k něčemu takovému došlo a za jakých okolností," vysvětlila policie. Dále také žádá případné svědky, aby se přihlásili a pomohli popsat pachatele.

 

Zároveň policie radí všem, kteří se dostanou do podobné situace, ať se vždy na ně obrátí. "Tím, že věc oznámíte bezodkladně, se zvyšuje šance na vypátrání pachatele. Policie disponuje dostatkem sil a prostředků na to, aby mohla včas zasáhnout na místě činu, stejně jako propátrat široké okolí. Výrazně se tím zvyšuje šance na objasnění případu a nalezení pachatele," dodala policie.

 

 

 

Podobný případ se stal v Česku v roce 2017 v pražské stanici metra Ládví. Tehdy se pokusila žena vytrhnout matce dítě z náručí. Na pomoc jí přiběhli pracovníci metra a ukryli ji do místnosti dozorčího stanice. Útočnice poté skončila na policii.

TN.cz