zachránili ji sousedi

Muž chtěl znásilnit a uškrtit ženu v Brně. Policisté žádají o pomoc!

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 14:08
22.1. 2020 13:53
Téma:

Brněnští policisté žádají veřejnost o pomoc s pátráním po násilníkovi, který na začátku roku zaútočil na bezbrannou ženu. Pokusil se ji znásilnit, udeřil ji a nakonec ji začal škrtit. Zachránilo ji volání o pomoc, při němž se dal na útěk. Útočníka zachytily veřejné kamery.

K otřesné události došlo začátkem roku v Křenové ulici v Brně. Mladou ženu si v podvečer vyhlédl doposud neznámý muž a oslovil ji. Ona se s ním bavit nechtěla a odbyla ho, to ho však neodradilo.

 

Začal ji nenápadně sledovat a jakmile žena vstoupila na chodbu domu, zezadu na ni zaútočil. Silně ji udeřil do hlavy, až spadla na zem. Poté se po ni začal sápat. Intenzivně se mu bránila, a tak ji navíc začal i rdousit.

 

Sousedi naštěstí zaslechli zoufalé volání o pomoc. Násilník se jich zalekl a dal se na útěk. Policistům se zatím nepodařilo ho identifikovat a vypátrat. Sestavili ale jeho portrét a zajistili několik kamerových záznamů. Žádají o pomoc i veřejnost.

 

 

"Svědecká výpověď může významným způsobem přispět k objasnění případu. Víte, o koho se jedná? Ozvěte se na tísňovou linku 158, případně přímo na brněnské kriminalisty na telefonní lince 974 625 823," vyzývá veřejnost mluvčí policie Petr Vala.

 

Útočník je česky hovořící muž ve věku 30 až 40 let. Má tmavou pleť a plnoštíhlou postavu a vysoký je okolo 175 centimetrů. Měl černé neučesané vlasy, tmavé oči, menší pusu a malé uši. Oblečený byl do modré bundy, zřejmě modrých špinavých džínů a tenisek.

TN.cz