Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pokus o vraždu

Střelec z Jičínska je ve vážném stavu. Policie našla další zbraně

Muž, kterého v pondělí večer v Nemyčevsi na Jičínsku postřelili policisté, protože je ohrožoval zbraní, je stále ve vážném stavu. Kriminalisté zjistili, že měl doma další zbraně a munici. Kvůli jeho zdravotnímu stavu ho ale ještě nemohli vyslechnout.

17. června 2008 soud Vojtěcha Štětaře odsoudil k desetiletému trestu za pokus o vraždu přítele Štětařovy matky. Přesně o 11 let později se jeho agrese projevila znovu. Nejdřív střílel po zahradě, pak mířil na přivolanou zásahovou jednotku.

 

Podle informací televize Nova muže zasáhly dvě policejní střely, vrtulník ho transportoval do Fakultní nemocnice Hradec Králové. A tady musel okamžitě na operační sál. "Jeho stav je stále vážný, podle zpráv z dnešního rána od lékařů, se musel podrobit ještě další revizní operaci břicha," řekl Jakub Sochor, nemocnice Hradec Králové.

 

 

 

Zatímco lékaři museli muže třikrát operovat, kriminalisté v domě v Nemyčevsi provedli důkladnou prohlídku. "Našli jsme další zbraně, které jsme poslali na expertízy a na dvoře také několik kusů vystřílené munice," řekla Ivana Ježková, Policie Hradec Králové.


Jak nakonec budou kriminalisté počínání Vojtěcha Štětaře kvalifikovat, záleží na výsledcích expertíz. Pokud byla zbraň plynová, bude to útok na veřejného činitele, jestliže ale byla nabitá ostrými, může Štětař počítat s obviněním z dalšího pokusu o vraždu.

 

Podle očitého svědka zasahoval na místě i policejní vrtulník. Slyšel do pěti výstřelů, oblast kolem domu byla uzavřena. "Na místě byla zásahová jednotka, měl pistoli, byla tam přestřelka. Asi byl nalitý nebo zfetovaný, jinak si to vysvětlit neumím. Když jezdil na kole do práce, byl normální člověk. Žil sám, občas za ním přijeli kamarádi. Vím, že v minulosti byl zavřený ve Valdicích," řekl Jaromír Suchánek.

pez, ČTK TN.cz