Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

video Přepadení banky

To je muž, který držel rukojmí v bance. Soud ho poslal do vazby

Soud v Příbrami poslal do vazby muže, který v pátek držel v bance na Náměstí TGM devět rukojmí. Přestože se incident obešel bez zranění, muži hrozí 12 let za mřížemi.

Příbramský soud v neděli rozhodl o vzetí osmadvacetiletého muže do vazby. Ten v pátek odpoledne vtrhl do banky v centru Příbrami, kde držel devět rukojmí. Dva zaměstnance a sedm klientů.

 

Policisté muže přivezli k příbramskému soudu zhruba v půl druhé odpoledne. Nikdo ale neotevíral dveře a tak i s podezřelým museli několik minut čekat v autě.

 

"Okresní soud v Příbrami rozhodl dnešního dne o vzetí obviněného do vazby - a to z důvodu vazby útěkové a předstižné. Rozhodla především závažnost trestné činnosti, její charakter a způsob spáchání," uvedl předseda okresního soudu v Příbrami Miloslav Boudník.

 

Podle obhájce podezřelého muže Štěpána Tichého měl soudce obavy, že by se jeho klient mohl skrývat nebo trestný čin zopakovat. "Samozřejmě zvažujeme podání opravného prostředku," řekl Tichý.

 

GALERIE: Muž, který měl držet rukojmí v příbramské bance

1
/
5
Zdroj: AKTU.cz
Muž, který držel rukojmí v příbramské bance - 3

 

Zásahová jednotka vnikla v pátek po několika hodinách do banky a rukojmí osvobodili. Policisté pak vyvedli muže ven. Vše se obešlo bez zranění. Muž se pouze snažil upoutat pozornost a přilákat média. Konkrétní motiv ale zatím není známý.

 

"V případě odsouzení mu hrozí pět až dvanáct let vězení," prohlásil policejní mluvčí Pavel Truxa. Podle policie je muž ročník 1990 a vlastní zbrojní průkaz. V minulosti se už trestné činnosti dopustil.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:


 

pan TN.cz