Ústecký kraj

Muž, který měl vyhladovět zvířata v bytě, byl už za jiné týrání odsouzený

Martin Kočárek
Martin Kočárek
Aktualizováno 9.10. 2019 17:42

Nájemník, který v Ústí nad Labem opustil byt plný zvířat a řadu jich tím odsoudil k smrti, už byl dříve odsouzen. Je to jen měsíc, co dostal podmínku za to, že v bytě v Mostě týral zvířata, která neměla dostatek jídla a podle sousedů je ani nevenčil. Přišlo se na to ve chvíli, kdy výkaly začaly protékat stropem.

Karel Štěpař byl v září pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu vězení. Nesmí se tedy dopustit žádného trestného činu. Podmínku dostal za týrání zvířat v panelákovém bytě v Mostě. Teď má ale na krku další týrání. V pátek policie otevřela byt, který měl pronajatý v Ústí. Na zemi ležela měsíc stará mrtvola mývala.


V teráriích po celém bytě byly uhynulé ještěrky, další byly na pokraji smrti. Ve vedlejší místnosti bylo zavřených deset koček a tři psi, štěně vlkodava bylo vyhublé na kost. Zvířata v bytě živořila v otřesných podmínkách. Extrémní zápach byl cítit v okolí celého domu. Podle nájemníka ale bylo vše v pořádku.

 


"Ta zvířata byla evidentně týraná, jak je to možné?" ptal se Štěpaře redaktor televize Nova. "Já nevím, jak to může být možné. Mohu to doložit, že žrádlo a vodu dostávali," odpověděl muž. Doplnil, že psa, která byl nalezený vyhublý na kost, již v takovém stavu koupil.


Policie teď vyslýchá svědky a nechala provést pitvy uhynulých zvířat. Nájemníkovi hrozí až pětileté vězení.
 

rod TN.cz