obtěžování dětí

Muž lákal před školou chlapce (8) do auta! Policie žádá veřejnost o pomoc

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 4.10. 2019 20:46
Téma:

Policisté řeší otřesný případ, který se stal u základní školy v Hostivicích. Osmiletý chlapec se zrovna vracel po vyučování domů, když ho začal obtěžovat cizí muž. Nejprve ho měl lákat do auta, hoch se však nedal a začal utíkat pryč. Muž byl ale neodbytný a chlapce pronásledoval. Nebýt pohotových svědků, mohlo to dopadnout tragicky.

V úterý 1. října se osmiletý chlapec z Hostivic v okrese Praha-západ vracel ze školy domů, v ulici Cihlářská mu ale cestu zkřížil muž v černé audi. "Lákal mého bráchu do auta. Když začal utíkat, tak tento muž běžel za ním," uvedla ve skupině pro obyvatele Hostivic paní Tereza.

 

"Po nějaké době naštěstí zareagovala paní, která slyšela křičící dítě a snažila se pomoci. Muž měl tu drzost a zkoušel jí namluvit, že je to jeho syn. Naštěstí byla ale pohotová, vyhodnotila situaci správně a na muže zavolala policii. Ten mezitím stihl utéct a nejspíš odjel," dodala.

 

Otřesný případ potvrdila i mluvčí policie Vlasta Suchánková. "Incident nám byl oficiálně oznámen okolo půl jedné. Volala nám svědkyně a popsala, co se stalo. Zabýváme se tím, přijali jsme patřičná opatření a monitorujeme situaci. Nebereme tato oznámení na lehkou váhu. Kontaktovali jsme starostku, městskou policii i vedení školy," řekla redakci TN.cz Suchánková.

 

 

"Budeme samozřejmě rádi za další informace," požádala mluvčí policie veřejnost o pomoc. O totéž prosí i radnice obce Hostivice. "Okolo poledne se neznámý muž snažil velice nevhodným způsobem kontaktovat osmiletého chlapce při cestě ze školy. Prosíme všechny svědky, kteří si všimli tohoto vysokého hubeného muže, nebo mají jiné podrobnosti k incidentu, aby se obrátili na policii. V příštích dnech se městská policie i Policie ČR zaměří na pohyb neznámých lidí, především v centru města," uvedla na facebooku hostivická radnice.

 

Škola okamžitě varovala rodiče ostatních dětí, které mohou být ve stejném nebezpečí. Ředitel ve středu ráno zároveň promluvil v rozhlasu k žákům a třídní učitelky na jeho pokyn probraly s dětmi jejich bezpečnost na cestě domů.

 

"Mělo se jednat o vysokého hubeného muže. Incident se sice odehrál mimo areál školy, ale přesto vás chci vybídnout k větší obezřetnosti a k tomu, abyste absolutně nereagovali na případný, třeba i jen slovní kontakt s cizími lidmi," vyzval své žáky ředitel ZŠ Hostivice Josef Mareš.

TN.cz