nebezpečné vyhrožování

Muž měl těhotnou ženu kopat a bít, partnerce vyhrožoval smrtí i před policií

Téma:

Dlouhodobé týrání těhotné ženy řeší policie na Olomoucku. Měl se ho dopouštět její partner, který je vyšetřovaný na svobodě. Matka a dítě jsou naštěstí v pořádku.

Kopance, nadávky a bití. To všechno si musela prožít budoucí maminka z Kojetína. Situace eskalovala před přivolanou policejní hlídkou, kdy 29letý nastávající otec vyhrožoval ženě zabitím. Napadená musela ze společného bytu utéct na ulici.

 

"Agresivní partner poškozené vyhrožoval i před přivolanou policejní hlídkou, proto byl zadržen a skončil na služebně," sdělila mluvčí policie Miluše Zajícová.

 

Po provedení všech nezbytných úkonů policie muže propustila na svobodu. "Protože se nejednalo o první útok vůči jeho partnerce, ale o dlouhodobější napadání a byly naplněny i další znaky potřebné k vykázání ze společné domácnosti, byl tento institut využit a podezřelý musel společné bydlení opustit a nesmí se tam po dobu 10 dnů objevit a nesmí ani poškozenou kontaktovat," doplnila Zajícová.

 

 

Násilníkovo chování bylo kvalifikováno jako trestný čin nebezpečné vyhrožování s jednoletou trestní sazbou odnětí svobody. Vyšetřován bude na svobodě.

Barbara Hanousek / klma tn.cz / TV Nova