Otřesný případ

Muž měl expartnerku měsíce věznit, bít a znásilňovat. Utekla až teď!

Domácí násilí
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 15. 5. 2020
Téma:

Šílený případ už několik dní vyšetřují západočeští kriminalisté. Jeho hlavním aktérem je pětačtyřicetiletý muž ze Sokolova, který měl několik měsíců věznit svou bývalou partnerku i s jejich společnými dětmi. Ženu měl navíc bít, znásilňovat a vyhrožovat jí smrtí.

"Muž měl na začátku února po předchozích výhrůžkách donutit svou bývalou jednatřicetiletou přítelkyni, aby s ním odjela do jeho bydliště. V nadcházejících týdnech ji měl poté vulgárně urážet, fyzicky napadat a vyhrožovat jí zabitím v případě, že z bytu odejde s jejich společnými nezletilými dětmi. V několika případech jí měl donutit k pohlavnímu styku," popsal policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

 

Kromě toho ji měl v bytě i s dětmi zamykat a nedovolovat jí, aby kamkoliv odešla. Pravidelně jí měl také kontrolovat sociální sítě a mobilní telefon.

 

"Vše vyvrcholilo toto pondělí těsně po poledni, kdy měla dcera páru brečet v dětské postýlce. Muž měl po chvíli vzít dřevěné prkno a udeřit s ním do postýlky. Poté měl odejít do práce a v bytě tak zůstal pouze jeho otec," uvedl Kopřiva.

 

 

Když starší muž usnul, žena na nic nečekala a i s dětmi utekla ke kamarádce, která ji odvezla na policejní oddělení v Habartově, kde mužům zákona všechno řekla.

 

"O několik hodin později policisté muže zadrželi v práci. Sokolovští kriminalisté ho obvinili ze zločinů vydírání, zbavení osobní svobody, znásilnění a z přečinů ublížení na zdraví, omezování osobní svobody a nebezpečného vyhrožování," vypočítal mluvčí.

 

Soud následně poslal údajného násilníka do vazby. V případě odsouzení může za mřížemi strávit až deset let.

TN.cz