Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 9.8. 2018 07:28
Soud rozhodl

Muž měl nechat nařezat stromy, dřevo pak prodával. Padl trest

Zdroj: TV Nova

Rok a pět měsíců vězení - takový rozsudek si u Krajského soudu ve Zlíně vyslechl obchodník se dřevem. Měl nechat záměrně nařezat stromy na téměř třech hektarech lesa. Stromy se pak musely porazit a on dřevo prodal.

"S touhle tou věcí nemám vůbec nic společného. Pouze jsem kupoval a prodával dříví," trvá na své nevině Jiří Šmíd. V lesích nad Podkopnou Lhotou to ovšem vypadalo po útoku těch, co stromy ve velkém nařezali, jako kdyby se tudy prohnala vichřice. Kupec měl být předem jasný.

 

"Ne on sám, ale sjednaní lidé nařezali velikou plochu stromů v lese a ty pak bylo nutno vykácet a byla provedena těžba, která by jinak provedena nebyla," vysvětluje řetězec událostí státní zástupce Ilja Khain.

 

Šmídova obhájkyně Dominika Dittrichová se nechala slyšet, že verdikt je podle jejího klienta nespravedlivý, stále trvá na nevině a že zvažují dovolání k Nejvyššímu soudu. Momentálně je verdikt každopádně pravomocný.

 

 

Drancování lesů zaměstnávalo kriminalisty hlavně v devadesátých letech minulého století. Majitelé mnohých lesů byli často nejasní a toho využívala celá řada překupníků se dřevem.

pez, Petr Zapletal TN.cz
Reklama