hádka mezi partnery

Muž měl pobodat psa, který bránil paničku. Čelí obvinění z týrání zvířat

Rotvajler
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
15.1. 2020 18:55
Téma:

Třicetiletý muž se v říjnu loňského roku pohádal se svojí partnerkou. Během konfliktu se ženy rozhodl zastat její rotvajler, což se mu stalo osudným. Muž měl psa několikrát bodnout a poté ho nechat ležet bez pomoci. Lékaři už ho bohužel nezachránili. Partnerovi teď hrozí dva roky vězení.

Útok na psa se stal 4. října 2019 v Kraslicích na Sokolovsku v Karlovarském kraji. "Došlo ke konfliktu mezi mužem ročník 1989 a ženou ročník 1987. Ta po incidentu skončila v nemocnici," řekla TN.cz tehdy policejní mluvčí Soňa Podlahová.

 

Během hádky měl vzít partner nůž a pobodat jím jejich společného rotvajlera, který ženu bránil. "Poté, co mu způsobil mnohočetná zranění, tak měl z domu odjet a psa na místě bez pomoci zanechat," uvedl mluvčí Jakub Kopřiva.

 

 

Policie pak na místo zavolala odchytovou službu, která pejska převezla na ošetření. Rotvajler svým zraněním nakonec podlehl. Kriminalisté muže obvinili z týrání zvířat a ve vězení může strávit až dva roky. "Případem se sokolovští kriminalisté nadále zabývají," doplnil Kopřiva.

TN.cz