Poničené auto

Muž měl policistům propíchat gumy, útěk mu překazil všímavý voják

Muž u Brna propíchal pneumatiky na policejním autě
Zdroj: Policie ČR
Muž u Brna propíchal pneumatiky na policejním autě
Petr Zelený
Petr Zelený
12.4. 2021 15:58
Téma:

Hodně svéráznou zábavu si o víkendu vybral nedaleko Brna čtyřiačtyřicetiletý muž. V Bílovicích nad Svitavou podle kriminalistů propíchal pneumatiky na policejním autě. A i když se pokusil ujet pryč na kole, jeho útěk záhy skončil. Nyní vandalovi hrozí několik let za mřížemi.

"Muž se přichomýtl k situaci, kdy policisté nedaleko restaurace řešili se skupinkou lidí popíjení alkoholu a shlukování na veřejném prostranství. Svůj nesouhlas s aktuálně stanovenými pravidly a jejich vymáháním se rozhodl vyjádřit svéráznou formou. Na zaparkovaném policejním voze nožem propíchal dvě pneumatiky," popsal případ z uplynulého víkendu mluvčí strážců zákona David Chaloupka.

 

Mužův "útok" na auto ale nezůstal bez povšimnutí, vandalství si totiž všiml voják, který policejní hlídku doprovázel. Sabotér každopádně na nic nečekal, skočil na kolo a začal ujíždět.

 

"K dopadení nakonec výrazně pomohl člen lesní stráže se svým vozem. K němu do auta přisedl voják z hlídky a pátrali v lese po ujíždějícím muži. A byli úspěšní," přiblížil pronásledování Chaloupka.

 

 

Jenže cyklista-sabotér na horském kole podle něj zastavit odmítal. Takže voják, který je zároveň instruktorem se zvláštním výcvikem, ve vhodnou chvíli z auta vyskočil, uprchlíka doběhl po svých a strhl z bicyklu na zem.

 

"Výtržník si svou nerozvážnou akcí zadělal na značné problémy. Za násilí proti orgánu veřejné moci mu totiž hrozí trest od šesti měsíců až po pět let za mřížemi," uzavřel policejní mluvčí.

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz