Rozsudek

Známého bil popelníkem po hlavě a škrtil. Se soudem uzavřel dohodu

Jitka Fárová
Jitka Fárová
Aktualizováno 21:05
5.1. 2021 12:38

Krajský soud v Ústí nad Labem v úterý poslal do vězení na devět a půl roku Antonína Hajného, který vloni v červnu zabil svého známého. Se státním zástupcem jeho právník uzavřel dohodu o vině a trestu a soud ji schválil. Obžalovaný se těsně před soudním líčením pokusil o sebevraždu.

Soudní jednání začalo o hodinu později. Hajný se totiž ráno ve vazbě pokusil zabít. Pořezal se jídelní lžící. K soudu proto přišel s ovázanou hlavou. Kvůli tomu, aby si neublížil v soudní síni, nařídil soudce, aby měl obžalovaný stále na rukou pouta.

 

"Já jsem to neudělal proto, abych se nedostal k soudu, já jsem prostě chtěl skončit no," tvrdil Hajný. Čtyřiašedesátiletý muž měl podle obžaloby loni v červnu na ubytovně v Ústí nad Labem navštívit svého kamaráda. Tam se oba měli začít hádat.

 

Hajný pak soka dle vyjádření soudu sedmkrát praštil asi kilovým skleněným popelníkem, a nakonec ho v posteli škrtil provázkem. Sedmdesátiletý muž v nemocnici zemřel na otok mozku.

 

 

Předseda trestního senátu Jiří Bednář vynesl rozsudek – soud obžalovaného poslal do vězení na devět let a šest měsíců. Hajnému přitom hrozilo za vraždu až 18 let.

 

Se státním zástupcem ale uzavřel přímo v jednací síni dohodu o vině a trestu. Dohodnutý trest nakonec soud schválil. Díky uzavřené dohodě neprobíhalo dokazování a jednání tak trvalo jenom pár hodin.

 

 

"Odměnou, kterou za to dostává obžalovaný, je právě uložení trestu pod spodní hranicí zákonné trestní sazby," vysvětlil Bednář. Jak státní zástupce, tak i obžalovaný se kvůli uzavřené dohodě vzdali práva na odvolání.

 

"Mám za to, že jsme se dohodli na odpovídajícím trestu a z mého pohledu bylo hlavní líčení a následné jednání úspěšné," vyjádřil se státní zástupce Vladimír Jan.

kvo TV Nova