policejní obvinění

Muž měl přes internet nelegálně prodávat zbraně. Vydělal statisíce

Michaela Klárová
Michaela Klárová
Aktualizováno 14:10
4.3. 2021 13:45
Téma:

Policisté obvinili čtyřicetiletého muže z jihu Čech, který si založil živnost na nelegálním přeprodávání zbraní a střeliva. Zbraně prodával přes internet a během dvou let si měl přijít na víc než půl milionu korun.

Čtyřicetiletý muž začal se zbraněmi podle policie nelegálně obchodovat už v roce 2017, možná i dřív. Už tehdy byl v hledáčku policie. Měl sice platný zbrojní průkaz, jenže na prodej zbraní neměl potřebnou licenci, ani živnostenský list.

 

Každopádně se mu podle policie během dvou let podařilo prodat 350 různých zbraní a nejen to, podezřelý k nim prodával i střelivo. Zboží nabízel na internetu prostřednictvím různých bazarových portálů, kde sám také zbraně nakupoval a poté přeprodával.

 

 

Policie mu zatím dokázala, že si během dvou let přišel na více než půl milionu korun. Ve skutečnosti to ale může být mnohonásobně víc. Při domovní prohlídce u něj našla další zbraně, zřejmě určené k dalšímu prodeji.

 

Podobných případů podle policistů v poslední době přibývá. Jeden takový řešili loni třeba ve středních Čechách, kde vyšetřovali tři muže, u nichž při domovních prohlídkách našli sedm kulometů, granáty, samopaly, a dokonce i jeden granátomet.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Kateřina Sejková TN.cz