týrání zvířete

Muž měl ubít sousedovi jorkšíra! Majitel se trestu bohužel nedožil

Téma:

Podmíněný dvacetiměsíční trest dostal v úterý u Okresního soudu ve Zlíně muž, který loni v dubnu brutálním způsobem zabil fenku jorkšíra, která patřila jeho sousedovi. Podle odborných posudků umíralo zvíře ve velkých bolestech.

Sousedské spory o desetiletého jorkšíra vyřešil muž loni v dubnu prapodivným způsobem. Vzal do ruky smeták a bezbranné zvíře podle policistů zabil.

 

"Byl stíhán, nebo podezřelý, pro pouhý přestupek. Po té, co jsme to převzali, podali trestní oznámení, byla věc najednou překvalifikována jako trestný čin," uvedl Robert Plicka, zmocněnec poškozené rodiny.

 

 

Jedenasedmdesátiletý senior chtěl jít se svým psem na procházku. U vchodových dveří jednoho z bytových domů ve Zlíně ale na zvíře zaútočil jeho soused. U soudu se bránil, že pes na něho pravidelně štěkal. Prý byl agresivní a dokonce se mu několikrát zakousl do kalhot. Jeho tvrzení ale nikdo nepotvrdil. "Nelinka byla hodná a v životě nikomu neublížila. Byla kamarádská," řekla neteř majitele psa.

 

"Způsob týrání, který byl před tím, než fenku uhynula, byl velice trýznivý a surový a trvalo minimálně 33 minut, než fenka v obrovských bolestech zemřela," doplnil Plicka.

 

Po útoku měl pes proraženou lebku. Rána byla tak silná, že jí o hlavu útočník rozštípl smeták. Trestu za týrání zvířete se ale majitel zabitého zvířete nedožil. Nečekaně zemřel loni v listopadu. Rozsudek ještě není pravomocný, odsouzený muž si ponechal lhůtu na odvolání.

reg/Petr Zapletal TN.cz