Před bytem v Plzni

Muž měl umlátit taxikáře, pak si šel lehnout! Soud rozhodl o trestu

Téma:

Krajský soud v Plzni poslal na deset let do vězení 24letého cizince, který podle obžaloby před rokem ubil plzeňského taxikáře. Rozsudek zatím není pravomocný.

Odsouzený muž měl taxikáře napadnout teleskopickým obuškem. Podle obžaloby mu zasadil několik ran do oblasti břicha, měl do něj i kopat. Taxikář v průběhu několika minut zemřel na vnitřní krvácení. Pitva navíc prokázala u mrtvého zlomeninu nosu a poranění ruky.

 

Všechno se mělo odehrát v domě v plzeňské Doubravce. Cizinec chtěl podle obžaloby přespat u kamaráda, kam dojel taxíkem, přivolaným z baru, kde popíjel.

 

Motiv jeho činu není jasný. Nemusel mít například na zaplacení, proto s ním taxikář podle spisu do domu šel. Potom, co měl muž taxikáře zbít, vrátil se do bytu a usnul.

 

 

Šarvátka se ale odehrála beze svědků. Nad ránem našli mrtvého lidé z domu, ležel před jedním z bytů. Krvavé stopy dovedly policisty až na místo činu před jedním z bytů, kde jim otevřel rozespalý muž. Na sobě měl podle obžaloby oblečení od krve a na hlavě ránu.

 

Kriminalisté hned od začátku zákazníka taxikáře z násilného trestného činu podezírali. Soud ho poslal do vazby, ze které byl po čtyřech měsících propuštěn na kauci. Rozsudek ještě není pravomocný. Je možné, že se odsouzený po poradě se svým obhájcem odvolá.

Související témata:
František Nyklas/epa TN.cz