Spojené státy

Muž měl zabít pickupem sedm motorkářů, svou vinu odmítá

Volodymyr Zhukovsky
Zdroj: ČTK
Volodymyr Zhukovsky u soudu
Téma:

Před americkým soudem stanul řidič dodávky, který je podezřelý ze zabití sedmi motorkářů při nehodě ve státě New Hampshire. Třiadvacetiletý muž si vyslechl obvinění, svou vinu ale popírá.

Děsivá nehoda se měla stát ve Spojených státech v pátek večer. Třiadvacetiletý Volodymyr Zhukovsky měl narazit do skupiny motorkářů svým pickupem s návěsem poté, co přejel dvojitou půlící čáru. Přesné příčiny ale zatím nejsou jasné. Při nehodě zemřelo sedm lidí a tři byli zranění. Auto po nárazu začalo hořet.


Snímek z místa nehody:


“Muž byl zatčen v pondělí ráno u sebe doma ve státě Massachusetts,“ sdělil státní zástupce podle agentury AP. V úterý stanul Zhukovsky před soudem a vyslechl si obvinění ze zabití z nedbalosti. Obviněný řidič ale svou vinu odmítl. Soud jej poslal do vazby, představuje prý hrozbu pro veřejnost i sebe sama.


Zhukovsky měl již v minulosti problémy s řízením pod vlivem alkoholu. Poslední případ se datuje do 11. května, tam zatím nebyl vynesený rozsudek. V roce 2013 byl za řízení v opilosti odsouzený k ročnímu podmíněnému trestu.

 


Sedm mrtvých motorkářů patřilo k motorkářskému klubu, který se skládal z bývalých amerických mariňáků a jejich manželek. Mezi sedmi oběťmi byla jedna manželská dvojice. Celkem zemřelo pět mužů a dvě ženy. Mrtvým bylo mezi 42 a 62 lety.
 

rod TN.cz