násilný útok

Muž měl zbít svoji ženu, pak na policisty vyběhl s nožem!

Muž zaútočil na policistu nožem
Zdroj: Policie ČR
Nůž, kterým měl muž útočit na policisty
Téma:

Čtyřicetiletý násilník měl v obci na Jihlavsku surově napadnout svoji ženu. Když policie vnikla do domu, muž údajně na jednoho z policistů zaútočil nožem.

Oznámení o domácím násilí přijala jihlavská policie den před Štědrým dnem kolem jedenácté hodiny večer, o události ale informovala až teď. V obci na Jihlavsku měl čtyřicetiletý muž zbít svoji partnerku. Muž měl ženu několikrát udeřit do hlavy.

 

Podle policie ji nenapadl poprvé. Žena z domu utekla k sousedům, ti přivolali policii. K případu vyjeli i záchranáři a zraněnou ženu odvezli do nemocnice. Manžel ženy byl stále v domě. Policie chtěla případ vyšetřit a vykázat násilníka z domu.

 

Za dveřmi ale podle policie stál útočník s nožem v ruce. Měl zaútočit na jednoho z policistů a pokusit se jej pobodat. Napadený policista však stačil rychle zareagovat a útoku se vyhnout. K dalšímu zranění nedošlo.

 

Podezřelého muže policisté odzbrojili a zadrželi. Podle policie je pravděpodobné, že byl posilněný alkoholem, dechovou zkoušku však odmítl.

 

 

"Muž byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu násilí proti úřední osobě spáchaného se zbraní," řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Soud rozhodl o jeho vzetí do vazby a poté policisté čtyřicetiletého muže eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

 

"Za spáchání zvlášť závažného zločinu násilí proti úřední osobě hrozí trest odnětí svobody až na dvanáct let," dodal vedoucí jihlavských kriminalistů. Napadení ženy šetří policisté jako podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.

mj TN.cz